Informácie

  • Typ klienta Gastro
  • Lokácia Bratislava
  • Kategória Tieniaca technika
  • Tieniaca technika Hliníkové rolety, screenové rolety s motorickým pohonom
  • Farba tieniacej techniky Čierna 9005

Informácie

O projekte

Boli sme oslovení našim dlhoročným klientom, aby sme  vyriešili optické rozdelenie barového priestoru do klientskej a pracovnej zóny.

Netypický pôdorys a priestory reštaurácie ovplyvnili všetky ďalšie postupy a riešenia pri návrhu novej reštaurácie.

Realizácia

Boli sme prizvaní, aby sme navrhli a realizovali, prostredníctvom prvkov tieniacej techniky, optické aj fyzické oddelenie priestoru klienta a personálu v rovine barového pultu.

Oceľovú konštrukciu bolo potrebné navrhnúť a vyrobiť tak, aby bolo možné do nej skryť boxy

s motormi, kabeláž. Netypický priestor, kde, doslova, „nič nie je v pravom uhle“ sa odzrkadlil aj na spomínanej oceľovej konštrukcii a následne pri našej tieniacej technike.

Pôvodný zámer, vyriešiť úlohu hliníkovými roletami, sa ukázal ako nevhodný, nahradili sme teda hliníkové rolety screenovými roletami. Screenové rolety dokážu veľmi efektívne zatieniť slnečný svit a absorbovať dopadjúce teplo. Screenové rolety nad barovým pultom zabránia zvedavým pohľadom zvonka, zvnútra má obsluha prehľad aj po stiahnutí roliet,

Vstup do pracovného priestoru bol oddelený klasickou hliníkovou roletou, ktorá zároveň plní aj bezpečnostnú funkciu.

Všetky prvky tieniacej techniky sú  v modernej čiernej farbe, s motorickým pohonom a s diaľkovým ovládaním.

Niečo na záver

Tento projekt bol veľmi špecifický, vyžadoval si netradičné postupy, hľadanie technických možností. S výzvami sme sa popasovali a dosiahli výsledok, na ktorý som hrdý. Naplnili sme očakávania a predstavy majiteľov reštaurácie. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu ….

Galéria