Dominanta každej stavby

Výber dverí

Materiál

Dlhodobo sú cenovo najpopulárnejšie plastové dvere. Drevené dvere  zasa očaria krásou prírodného materiálu. Hliníkové okná sú pozoruhodné zasa svojim vzhľadom a dizajnom. Mimoriadne vhodné sú do priestorov s vysokou frekvenciou pohybu osôb – kancelárske, obchodné a verejné priestory.

Tvar a členenie dverí

Pri návrhu dverí sa v prvom rade vychádza z požadovaných rozmerov ( šírka x výška). Na daný rozmer je však možné navrhnúť rôzne členenia ( jednokrídlové, dvojkrídlové….). Dvere môžu obsahovať bočné svetlíky, horné svetlíky ale aj ich kombinácie. Na výber je široká paleta kľučiek a madiel. Dvere môžu byť vyplnené okrem skla aj dvernými panelmi v rôznych farebných a dizajnových prevedeniach.

Povrchová úprava a farebné riešenie

Podľa použitého materiálu sa líši aj spôsob farebnej úpravy  dverí.

Plastové profily sa upravujú laminovaním, použité fólie majú zväčša dekor dreva / napr. zlatý dub, orech, winchester…./ ale aj farbu RAL so štruktúrou dreva alebo štruktúrou piesku /napr.  antracit RAL 7016, machová zelená RAL 6005, rubínová červená RAL 3003…/.

Hliníkové profily môžu byť tiež laminované fóliami alebo upravené práškovým lakovaním na princípe striekania v elektrostatickom poli a následného vypaľovania pri teplote okolo 200°C. V tomto prípade je k dispozícii takmer celý vzorkovník RAL, kde každý odtieň je pomenovaný a má svoje číselné označenie.

Povrchová úprava drevených dverí je špecifická a zahŕňa v sebe okrem samotného farbenia do konečnej podoby aj impregnáciu proti hubám, hmyzu a termitom. Proces povrchového upravovania drevených profilov prebieha vo viacerých vrstvách, každá plní svoj účel. Kombináciou odtieňov základnej vrstvy, medzivrstvy a vrchného náteru môže vzniknúť široká paleta odtieňov od najbledšej po najtmavšiu. Všetky odtiene zachovávajú prirodzenú kresbu dreva, zvýrazňujú krásu dreva a poskytujú ochranu na dlhé roky. Hrubovrstvové lazúry dodajú brilantný vzhľad,ochranu pred UV žiarením , vysokú trvalú pružnosť: a dlhú životnosť.

Bezpečnosť

Výskumy ukazujú, že zlodeji si veľmi rýchlo vyberú iný cieľ, ak dvere nie je možné vypáčiť jednoduchými nástrojmi v priebehu niekoľkých sekúnd. V našej ponuke máme dvere s viacbodovým bezpečnostým kovaním.

V kombinácii s bezpečnostným kovaním je potrebné okná vybaviť aj bezpečnostným sklom proti vlámaniu, ktoré odolá aj úderom kladiva. Kombinácia bezpečnostného kovania a bezpečnostného skla spôsobuje rezignáciu osoby, ktorá sa pokúša vniknúť do objektu a upúšťa od svojho pôvodného úmyslu

Kvalita na prvom mieste

Hliníkové dvere z našej ponuky zaručene splnia aj tie najvyššie očakávania,neustála kontrola výrobného procesu dverí a ich výplní garantuje nadpriemernú kvalitu ponúkaných produktov.

Široká škála farieb – paleta RAL, štrukturálne farby, farebný efekt dreva Aliplast Wood Colour Effect, anoda, bicolor.

Stavebná hĺbka: až do 90 mm/ rám/ a 99 mm / krídlo

Hĺbka zasklenia: až do 81 mm

Terasové a balkónové dvere

Nezabudame však ani na dvere terasové, či balkónové v rôznych prevedeniach ako napríklad HST / zdvižno-posuvné/, PSK / posuvno-výklopné/ . Posuvné systémy znamenajú dokonalé riešenie z hľadiska úspory priestoru, nemajú krídla, ktoré pri otváraní zaberajú priestor v miestnosti, poskytujú slobodu pri návrhu obytného priestoru. Vďaka veľkej ploche skla budte mať, že žijete v priestore, ktorý vás obklopuje, či to je zelená záhrada alebo rušné mesto.

KONZULTÁCIA ZDARMA

Získajte bezplatnú ponuku